Aşk Sarhoşu

26 Mayıs 2011

2010 / orj: love&other drugs / ynt: edward zwick / oyc: anne hathaway, jake gyllenhaal, hank azaria / romantik komedi / abd

Bir filmde Hank Azaria olsun ve o film kötü olsun, mümkün mü? Değil!

Kartonete aldanmayın, türkçe ismine aldanmayın. Evet bu film bir romantik komedi aslında ama özünde Parkinson Hastalığına bir dikkat çekiş ve bunun yanında da viagranın hayatımıza dahil olduğu günleri anlatıyor. (Tabii ABD hayatına dahil olduğu günler, Türkiye’ye dahil olduğu günleri anlatsa ölümler sebebiyle drama da olabilirdi, ya da buu hariç tutarsak tam bir komedi çıkabilirdi rahatlıkla)

Filmin formülünü yazayım istedim bir de: Bağlanmak istemeyen bir çift, sürpriz bir aşk, sonrasında gelen acıklı bir ayrılık, finalde kavuşma. İşte bu kadar! Pardon komik bir yardımcı rolün de olması gerekiyor tabii ve evet o da var.

Evet tüm bu romantik komedi klişerini bir bir kullanmış olmasına rağmen güzel film “Aşk Sarhoşu”.

Anne Hathaway ilk kez bu kadar iyi bir oyuncu. Jake ise Donnie Darko’daki performansına henüz yetişebilmiş değil benim gözümde!

Klasik gişe filmlerine oranla hayli cesur sahneler barındırıyor bu arada. Ama temelinde keyifle izleniyor. Gülümseyerek ve biraz da duygusal bir döneminizdeyseniz gözünüzde bir damla yaşla bitiriyorsunuz filmi. Gerçek aşka inanasınız geliyor!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: