Bekleyiş Devam Ediyor

11 Kasım 2010

 

7 kitabın son dördünün çıkışını, 6 filmin de tamamını bekledim. 7. filmin ilk bölümü de 17 Kasım’da vizyona giriyor. 2. film için ise anlaşılan 3-4 ay daha beklemek durumundayız.

Evet Harry Potter Serisinden bahsediyorum. Hayatımın nerdeyse 10 yılı ya kitabını ya filmini beklemekle geçti. Film beklentileri asla kitap gibi olmadıysa da olsun bekleyişe devam.

Aslında 3 okul arkadaşının büyüklerin dünyasında büyüklerle savaşının hikayesidir Harry Potter. Tüm kitaplar eğlenceli başlar ne de olsa büyülü bir dünyadır anlatılan. Ortalarda gerilimli olaylar yaşanır ve alt metinde kötüye karşı iyiliğin gücü anlatılır. Finalde ise büyük bir yaşanan birden fazla şok olur, son sayfayı okumanızla bir sonraki kitabı ısrarla bekleyişiniz başlar.

Bana göre en iyi kitap 3’tür. En iyi filmse henüz henüz çekilemeyendir. Belki 20 sene sonra seriyi yeniden ele alacak bir kahraman gelir dünyaya. Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisini çektiği gibi çekebilecek biri…

O zamana kadar elimizdekilerle yetiniyor ve bekleyişimizi sürdürüyoruz…

Biraz da filmden bahsedecek olursam; Harry Potter and The Deathly Hollow – Harry Potter ve Ölüm Yadigarları serinin son macerası. Bir kitap olmasına rağmen 2 film olarak karşımıza çıkıyor.

Film Ron, Hermione ve Harry Voldemort’un Hortkuluklarını yok etmek için yola çıkmaları üzerine kurulu. Aynı zamanda büyülü dünyayı tehdidi altında bulunduran Karanlık Lord’u durdurmak da en büyük istekleri.

Umarım seriye yakışır bir final izleriz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: