The Imaginarium of Doctor Parnassus – Dr. Parnassus

27 Ekim 2010

* Bu film için, büyüklere büyüklerin dünyasından bir masal da diyebiliriz aslında. Büyülü bir dünyada geçiyor. Hayal gücünüzü serbest bırakmazsanız hiç zevk almazsınız.

* Heath Ledger’in kaybıyla yarıda kalan filmi arkadaşları Johnny Depp, Jude Law ve Colin Farrell tamamlamışlar ve bence çok da güzel olmuş. Heath için üzülmemek imkansız tabii.

* İnsanlığın en temel sorununa ayna tutuyor aslında. Kendi çıkarınız için nelerden vazgeçebilirsiniz? Yaşadığınız pişmanlıklar sonrasında neleri, ne kadar geri kazanabilirsiniz?

* Fantastik birçok karakterin ve olayın yer aldığı film sanat yönetimi ve kostüm dallarında oscara aday gösterilmiş. Çok da haklı adaylıklar bunlar. Sahnelere hayran kalmamak imkansız.

* Ancak filmin fazlaca uzun tutulduğunu düşünüyorum. Özellikle de fantastik bir macerada sonlara doğru olayları karıştırmamak imkansız. Özetle son 20 dk. bana uzun geldi.

* Anton karakterini çok sevdim. Dürüst ve sadık. Tüm insanlarda olması bekelnen temel özellikleri barındırıyor. Bir anlamda filmin en temiz karakteri diyebiliriz.

* Ters notu 4 üzerinden 2,5 – seyredilir…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: