The Lovely Bones – Cennetimden Bakarken

16 Ağustos 2010

Bu filme duygusal bir seri katil hikayesi de diyebiliriz aslında. Bu kez film kurbanın ve geride kalan ailesinin üzerine kurulu. Katil ise çok yakınlarında…

1973’de yani insanların bu olaylara hala inanamadığı dönemlerde geçiyor hikaye. 14 yaşında hayat dolu olan Susie katilinden kaçamıyor ve kendisini cennete gitmeden önce varolan hayali bir yerde buluyor. Buradan ailesini görüp takip edebiliyor hatta. Yarım kalan umutlarına üzülürken katilinin de cezasını çekmesini arzuluyor doğal olarak.

2 saati aşkın bir süreye yayılan film her karakterin üzerine ayrı ayrı eğiliyor. Bu olayı hem kurban, hem katil, hem de aile üzerindeki etkilerini anlatıyor. Ailedeki her karakterin ayrı etkilenmesi oldukça gerçekçi. Özellikle anneanne karakterindeki Susan Sarandon gerçek bir fenomeni oynamış. O kadar şirin sahneleri var ki hayran kalmamak imkansız.

Bazı sahneleri gözünüz yaşararak izliyorsunuz. Aileyle birlikte üzülüyor, Susie’nin neşe dolu gözlerine bakarken de hayatın adaletsizliklerle dolu olduğuna tanıklık ediyorsunuz. Katile bakarken ise kızıp kin doluyorsunuz nasıl bir insan, insanlığından bu kadar uzaklaşabilir diye.

Peter Jackson’ın yönetmenliğini yaptığı film görsel olarak mükemmel. Hayal edilebilecek cennet üzerine belki de  en iyi film. Büyülü renkler, objeler.

The Lovely Bones, gerçek ile hayalin içiçe geçtiği bir  masalı yaşarken bir anda dünyanın acımasızlığını gözler önüne seren buruk ve tabii ki çok da dramatik bir hikaye.

Tersnotu : 4 üzerinden 3

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: