Paris’te 2 Gün – 2 Days In Paris

10 Temmuz 2010

 

İsminden iki sevgilinin romantik Paris yolculuğunu anlatan duygulu bir film gibi duran Paris’te 2 Gün aslında hiç de öyle bir film değil. İki sevgilinin ilişkilerinin 2. yılında yani artık gerçek bir ilişki olunan çağda Fransız olan kızın ailesini Paris’te ziyaretlerini anlatıyor.

Ancak tam bir Amerika’lı olan “oğlan tarafı” için bu seyahat sevgilisinin hiç bilmediği yönlerini tanıma üzerine kurulu. Biraz daha “tutucu” görünen Amerika’lı taraf Avrupa’nın cinsel ve duygusal rahatlığı ya da olgunluğu karşısında şaşkına dönerken Fransız ise herşeyin normal olduğunu ispat çabasında.

Bu iki sevgli arasında gelişen çelişmelerden de süper eğlenceli bir film çıkmış ortaya. Kendi içinde ilişkileri, kıskançlığı ve aslında biraz da yaşamı sorguluyor. Özellikle 2 farklı milletten sevgilinin eski sevgililer mitine bakış açıları çok ilgi çekici.

Romantik komedi olarak adlandırmak bence haksızlık olur. Eğlenceli bir romantik film olarak tanımlamalı “Paris’te 2 Gün”ü. Başrolleri paylaşan tüm oyuncular da çok başarılı ve çok gerçekler.

Hele filmin bazı planlarında var olan içsesler sayesinde film izleyenlerini iyice içine alıyor. Özetle günümüz ilişkileri üzerine seyredilmesi gereken süper bir film.

tersnotu 4 üzerinden 3

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: