Shire’a Dönüş

19 Haziran 2010

Yüzüklerin Efendisi efsanesinin başlangıcı lise yıllarında okuduğum Hobbitt ile başlamış, 105 yaşındaki  genç Hobbitt Bilbo’nun eşliğinde olmuştu. O gün itibariyle de o büyülü dünyanın izlerini çıkarmadım hayatımdan. Evet tabii ki hayallerimde 🙂

Film serüveni ise ayrı bir hikayedir. 1999’dan itibaren haberlerini takip edip, internetten resimlerini indirmekle başladı. Filmlerini tekrar tekrar ve tekrar seyretmekle de devam ediyor.

İlk filmin başlarından bir sahne gelir aklıma hep. Karanlıkta, ateş dağının derinliklerinde bir yaratık işkence görmekte ve bir adı fısıltı gibi haykırmaktadır; SHIRE !

İlk film yani Hobbitt çekilmeye çalışılıyor yıllardır. En son Gulliermo Del Toro yönetiminde hazırlıklara dahi başlanmıştı. Ancak bir kötü haber ile geri çekildiğini öğrenmiştik. Bakınız’ın bildirdiğine göre Peter Jackson’la görüşmeler devam ediyormuş.

Bu haberin beni en çok cezbeden tarafı ise henüz yönetmen netleşmemiş olsa da Yeni Zelanda’nın Matamata kentinin yakınlarında hazırlıklar devam ediyor. İşte Shire’dan bir iki görüntü…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: