Sex And The City 2 değil Marriage And The City

17 Haziran 2010

%99’u kadın olan bir salonda keyifle film seyretmenin çok imkanı olmadığını keşfetmiş bulunuyorum. Kıyafetler, mekanlar gibi bir çok konuda kendi aralarında yorum yapan hatta diyaloga çevirenler mevcuttu maalesef.

 Filme gelince, karşımızda Sex And The City 2 kılıfına bürünmüş bir Marriage And the City bulunuyor. Karakterlerin yaşlarının ilerlemesi ve sosyal statülerinin değişmesi ile artık konu daha çok evlilik ve çocuk sorunları. Diğer yandan, ihtişamlı mekanlar, güzel kadınlar ve şık kostümleri özetle pırıltılı bir dünyayı izlemeye devam ediyoruz.

 NY’da başlayan film ilk filmde olduğu gibi kızların Abu Dabi seyahat maceralarına dönüşüyor. İslam dünyasının en renkli şehirlerinden birinde, sonsuz bir zenginliğin ortasında özgürlüklerini yaşamaya çalışan hanımlarımız uslu durmuyor tabii. Bu tatilde, işleri, çocukları ya da eşleri ile yaşadıkları sorunlardan her zamanki gibi beraber arınmaya çalışıyorlar. İslam dünyasına yaklaşımları da saygıyla karışık bir merak üzerinden gidiyor önceleri. Bir noktadan sonra özgürlüklerinin kısıtlanmasına tahammül edemeyen karakterler kaçar adım dünyalarına geri dönüyorlar.

 Ancak kısır espriler ve kendini tekrar eden klişelerle hem ilk filmin hem de dizilerin çok çok gerisinde kalmış bu film. Her sahnenin varacağı noktayı çok net anlayabilirken sadece filmin görselliğine ve karakterlere olan özel sevginize sığınabiliyorsunuz. Oldukça da uzun olduğu için sonlara doğru e hadi bitsin demekten kendinizi alamıyorsunuz.

 Samantha hayata karşı duruşu, Carrie de gösterişi ile hayranlığımızı kazanırken Charlotte ve Miranda her zamanki gibi yan karakterleri oyunuyorlar. Dizinin erkeklerinden Mr. Big formunu korumaya devam ederken, 3 ve 4. sezonlardan hatırladığımız Aidan’ı yaşlanmış görmek biraz hüzünlüydü açıkçası.

 Bu filmle birlikte Sex And The City mitinin sona erdiğini çok net biçimde görmüş olmak üzücü tabii. Yeni bir şeylerin gelmesi için bu bitişler kaçınılmaz tabii J

En Muhteşem An : Filmin başlarında Samantha’nın gençliği gösterilmektedir. Sapsarı ve kabartılmış saçları, punk duruşu ile karşıda karşıya geçişi. Trafiği kestikten sonra tepki veren şöföre hareket çekmesi!!!

Tersnotu : 4 üzerinden diziler hatrına 2

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: