Gözlerindeki Sır…En İyi Yabancı Film

08 Mayıs 2010

Suç, gerilim ve aşkın içiçe anlatıldığı, özellikle karakterlerin anlatımıyla öne çıkan bir garip hikaye Gözlerindeki Sır/El secreto de sus ojos… Bu yılki En İyi Yabancı Film Oscar’ını kesinlikle haketmiş.

Filmde, bir tecavüz ve cinayet davasının 25 yıla yayılan sır perdesini aralarken, bir sorgu müfettişi ile hakimin sorunlu aşklarını da izliyoruz.   Tüm karakterler o kadar iyi ve net bir anlatımla seyirciye anlatılıyor ki, her birini çevrenizden birilerine benzetebiliyor ve hatta çözümsüz noktaları dahi bir anlamda algılayabiliyorsunuz.

İkinci yarının başlangıcı ile artan tempo sırasında tutkuların vazgeçilmezliği üzerine yapılan yorumlar ve özellikle de konunun futbol üzerine oturtularak, Arjantin’in Buenos Aires standından bir plana geçmesi ve yaklaşık 4-5 dakika sürecek sahnenin stadda tamamlanması, biraz olsun futbola ilgi duyanları büyüleyecek nitelikte.

Hayalperest, gerçekçi, hayatın sorunlarıyla başedemeyen ve bir sapkının muhteşem anlatımı olarak da özetlenebilir aslında film. Ya da tüm insani duyguların mükemmel anlatımı da diyebiliriz. Korku, aşk, sevgi, bağlılık, bağımlılık vb. Tüm bunların yanında da ilgi çekici bir hikaye.

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: