‘Vavien’ Her Dalda Aday

01 Ocak 2010

42. SİYAD ödüllerinde vavien her dalda ödüle talip 🙂 bu durum en son 10 yıl önce “salkım hanım’ın taneleri”nde yaşanmış. işte 31 ocakta en iyilerin seçileceği filmlerin aday listesi;
En İyi Kısa Film: ”Cennette Ölüm Var”, ”2932”, ”Üçte Bir”,”Yazlık”

En İyi Sanat Yönetimi: Eren Akay (7 KOCALI HÜRMÜZ), Ömer Atay (HAYAT VAR), Nilüfer Çamur Giritlioğlu (KISKANMAK), Naz Erayda (11’E 10 KALA) ve Elif Taşçıoğlu (VAVİEN).

En İyi Kurgu: Reha Erdem (HAYAT VAR), Orhan Eskiköy-Thomas Balkenhol (İKİ DİL BİR BAVUL), Bora Gökşingöl (VAVİEN), Çiçek Kahraman (GÖLGESİZLER), Levent Semerci ve Erkan Erdem (NEFES: VATAN SAĞOLSUN).

En İyi Senaryo: Reha Erdem (HAYAT VAR), Yılmaz Erdoğan (NEŞELİ HAYAT), Engin Günaydın (VAVİEN), İnan Temelkuran (BORNOVA BORNOVA), Yeşim Ustaoğlu ve Sema Kaygusuz(PANDORA’NIN KUTUSU).

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı: Erdal Beşikçioğlu (HAYAT VAR) , Kadir Çermik(BORNOVA BORNOVA), Settar Tanrıöğen (VAVİEN), Mustafa Uzunyılmaz (MOMMO: KIZ KARDEŞİM) ve Onur Ünsal (PANDORA’NIN KUTUSU).

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı: Derya Alabora (PANDORA’NIN KUTUSU), Övül Avkıran (PANDORA’NIN KUTUSU), Büşra Pekin (NEŞELİ HAYAT), Damla Sönmez (BORNOVA BORNOVA) ve Serra Yılmaz(VAVİEN).

En İyi Erkek Oyuncu Performansı: Erdem Akakçe(KARANLIKTAKİLER), Öner Erkan (BORNOVA BORNOVA), Mert Fırat (BAŞKA DİLDE AŞK), Engin Günaydın (VAVİEN) ve Nadir Sarıbacak (UZAK İHTİMAL).

En İyi Kadın Oyuncu Performansı: Nesrin Cevadzade (DİLBER’İN SEKİZ GÜNÜ), Tsilla Chelton (PANDORA’NIN KUTUSU), Elit İşcan (HAYAT VAR), Binnur Kaya (VAVİEN) ve Nergis Öztürk(KISKANMAK).

En İyi Yönetmen: Reha Erdem (HAYAT VAR), Semih Kaplanoğlu (SÜT), Yağmur Taylan ve Durul Taylan (VAVİEN), Yeşim Ustaoğlu (PANDORA’NIN KUTUSU), Derviş Zaim (NOKTA).

En İyi Film: ”Hayat Var”, ”Pandora’nın Kutusu”, ”İki Dil Bir Bavul”, ”Süt” ve ”Vavien”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: